Skip to content

613 Warren StHarrison, NJ 07029

Built 1981

Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
May 22, 2025

Property Information

Block163
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,282
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$250,000
68%
Improvement Value:$117,600
32%
Total Assessment$367,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,624+2.0%
2024$8,451+2.5%
2023$8,245-1.6%
2022$8,381-7.7%
Property History

Property Sale

Sale
$550,000

From:

To:

Sq Ft1,282DeedBook 9905, Page 242Recorded6/9/2025

Property Built

Built

Year Built: 1981