Skip to content

308 Ann StHarrison, NJ 07029

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 1, 2013

Property Information

Block196
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,400
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$220,000
55%
Improvement Value:$180,000
45%
Total Assessment$400,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,384+2.0%
2024$9,196+2.5%
2023$8,972-1.6%
2022$9,120-2.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$250,000

From:

To:

DeedBook 8708, Page 737Recorded1/5/2010

Property Built

Built

Year Built: 1920