Skip to content

304 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029

Commercial

Last Sale Price
$490,000
Last Sale Date
Nov 5, 2024

Property Information

Block21
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 SF 2STRS&1APT
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,980
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
54%
Improvement Value:$170,300
46%
Total Assessment$370,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,687+2.0%
2024$8,513+2.5%
2023$8,306-1.6%
2022$8,443-12.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$490,000

From:

To:

Sq Ft1,980DeedBook 9867, Page 454Recorded12/17/2024

Property Sale

Sale
$289,000

From:

To:

DeedBook 9016, Page 615Recorded1/8/2015