Skip to content

506 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$680,000
Last Sale Date
Mar 18, 2025

Property Information

Block23
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 SF 1STR&2FAM
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage3,680
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$200,000
40%
Improvement Value:$294,400
60%
Total Assessment$494,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,599+2.0%
2024$11,366+2.5%
2023$11,089-1.6%
2022$11,272-26.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$680,000
Sq Ft3,680DeedBook 9911, Page 954Recorded7/11/2025

Property Sale

Sale
$281,200

From:

To:

DeedBook 7014, Page 121Recorded1/30/2003