Skip to content

501 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029

Commercial

Last Sale Price
$660,000
Last Sale Date
Dec 12, 2019

Property Information

Block27
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3 SF BAR&2 FD
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage4,109
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$220,000
40%
Improvement Value:$324,300
60%
Total Assessment$544,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,769+2.0%
2024$12,513+2.5%
2023$12,209-1.6%
2022$12,410-20.3%
Property History

Property Sale

Sale
$660,000

From:

To:

DeedBook 9459, Page 59Recorded12/27/2019