Skip to content

604-606 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029

Built 2013
Apartment

Last Sale Price
$425,000
Last Sale Date
Feb 26, 2009

Property Information

Block24
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class49
Description2SF 4 FAM
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage4,864
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$329,300
36%
Improvement Value:$594,800
64%
Total Assessment$924,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,679+2.0%
2024$21,245+2.5%
2023$20,728-1.6%
2022$21,069+15.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2013

Property Sale

Sale
$425,000

From:

To:

DeedBook 8652, Page 740Recorded3/5/2009