Skip to content

607 Rodgers Blvd NHarrison, NJ 07029

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$700,000
Last Sale Date
Feb 11, 2026

Property Information

Block26
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SF STORE
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage3,567
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$200,000
52%
Improvement Value:$184,700
48%
Total Assessment$384,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,025+2.0%
2024$8,844+2.5%
2023$8,629-1.6%
2022$8,771-13.4%
Property History

Property Sale

Sale
$700,000
Sq Ft3,567DeedBook 9970, Page 32Recorded3/9/2026