Skip to content

107-119 Harrison Ave(Unit C0304)Harrison, NJ 07029

Built 2008

Last Sale Date
Oct 19, 2021

Property Information

Block92
Lot9
QualifierC0304
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,363
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
50%
Improvement Value:$179,900
50%
Total Assessment$359,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,443+2.0%
2024$8,274-3.1%
2023$8,541-1.6%
2022$8,682+30.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2008