Skip to content

921 Bergen Ave.(Unit T02)Jersey City, NJ 07306

Commercial

Last Sale Price
$31,000,000
Last Sale Date
May 2, 2014

Property Information

Block12104
Lot2
QualifierT02
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page121

Building Details

Building Class---
DescriptionCELL. ANTENNA
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.87

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$456,000
100%
Total Assessment$456,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,182-0.6%
2024$10,246
Property History

Property Sale

Sale
$31,000,000
DeedBook 8975, Page 922