Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
104 Booraem Ave.(Unit T01)Jersey City, NJ 07307
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 24, 2017
Property Information
Block4401
Lot31
QualifierT01
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page44
Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$561,600
100%
Total Assessment$561,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $12,541 | -0.6% |
| 2024 | $12,619 | +40.1% |
| 2023 | $9,008 | -0.4% |
| 2022 | $9,042 | +4.5% |
Property History
No events match the selected filters.