Skip to content

46-50 Tuers AveJersey City, NJ 07306

Last Sale Date
Jan 16, 2020

Property Information

Block12202
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page122

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$678,700
93%
Improvement Value:$47,200
7%
Total Assessment$725,900

Sale
$0