Skip to content

104 Mercer St.(Block 12803 Lot 32)Jersey City, NJ 07302

Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 5, 2019

Property Information

Block12803
Lot32
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page128

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMMON AREA
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$24,391+83.9%
2019$13,260+1.3%
2018$13,092+2.9%
2017$12,719+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$142,500
DeedBook 4828, Page 128