Skip to content

336 Montgomery St.Jersey City, NJ 07302

Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 15, 2021

Property Information

Block12808
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page128

Building Details

Building Class---
Description1&3S-B-1OU&PKG.
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$550,000
25%
Improvement Value:$1,645,700
75%
Total Assessment$2,195,700

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

No events match the selected filters.