Property Sale
Sale
$720,000
From:
To:
Sq Ft2,540DeedBook 9539, Page 975NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded3/1/2021
From:
To:
Year Built: 1925
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,580 | -0.6% |
| 2024 | $9,640 | +40.1% |
| 2023 | $6,881 | -0.4% |
| 2022 | $6,907 | +4.5% |
From:
To:
Year Built: 1925
153 Columbia Ave.
Residential
96 Poplar St.
Residential
481 Liberty Ave.
Residential
315 Columbia Ave.
Residential
40 Sherman Pl.
Residential