Skip to content

3567 Kennedy Blvd.Jersey City, NJ 07307

Built 2024

Last Sale Price
$264,000
Last Sale Date
May 19, 2010

Property Information

Block1303
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page13

Building Details

Building Class---
Description3S-B+F-2U-G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$480,500
41%
Improvement Value:$1,007,700
85%
Total Assessment$1,185,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,481+93.7%
2024$13,673+246.5%
2023$3,946-0.4%
2022$3,961+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$264,000
DeedBook 8773, Page 714