Skip to content

109 Grand St.Jersey City, NJ 07302

Last Sale Date
Jan 28, 2025

Property Information

Block14305
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page143

Building Details

Building Class---
Description3S-BT-RECTORY
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,285,000
61%
Improvement Value:$833,600
39%
Total Assessment$2,118,600

Sale
$0