Skip to content

194 Plainfield Ave.Jersey City, NJ 07306

Last Sale Date
Sep 4, 1974

Property Information

Block14602
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page146

Building Details

Building Class---
DescriptionPAVED PARKING
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$350,000
90%
Improvement Value:$40,600
10%
Total Assessment$390,600

Sale
$0
DeedBook 3179, Page 1129