Skip to content

838 West Side Ave.Jersey City, NJ 07306

Church/Charitable

Last Sale Price
$1,250,000
Last Sale Date
Sep 27, 1996

Property Information

Block14801
Lot31
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page148

Building Details

Building Class---
DescriptionPARKING LOT
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,000
95%
Improvement Value:$11,700
5%
Total Assessment$217,700

Sale
$1,250,000
DeedBook 5048, Page 124