Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
27 Clifton Pl.Jersey City, NJ 07304
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 21, 2012
Property Information
Block15305
Lot15
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page153
Building Details
Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$43,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$43,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $978 | -0.6% |
| 2024 | $984 | +40.1% |
| 2023 | $703 | -0.4% |
| 2022 | $705 | +4.5% |
Property History
No events match the selected filters.