Skip to content

2321 Kennedy Blvd.

Jersey City, NJ 07304

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1,450,000
Last Sale Date
Nov 6, 2025

Property Information

Block19302
Lot39
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page193

Building Details

Building Class---
Description3S-B-2C-4U-H
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$106,600
13%
Improvement Value:$699,500
87%
Total Assessment$806,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,000-0.6%
2024$18,113+40.1%
2023$12,930-0.4%
2022$12,978+4.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$1,450,000
DeedBook 9953, Page 811Recorded1/6/2026

Property Sale

Sale
$950,000
DeedBook 9656, Page 289Recorded4/7/2022