Skip to content

348 Randolph Ave.Jersey City, NJ 07304

Built 1890

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 13, 2022

Property Information

Block19703
Lot30
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page197

Building Details

Building Class---
Description3S-F-D-4U-NH
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage1,956
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,600
24%
Improvement Value:$255,300
76%
Total Assessment$335,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,501-0.6%
2024$7,548+40.1%
2023$5,388-0.4%
2022$5,408+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1890