Skip to content

10 Williams Ave.(Unit C0002)Jersey City, NJ

Built 1900

Owner
---
Last Sale Price
$639,000
Last Sale Date
Jun 6, 2024

Property Information

Block20501
Lot51
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page205

Building Details

Building Class---
Description3S+BT-2U-CONDO
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$159,400
29%
Improvement Value:$393,700
71%
Total Assessment$553,100

Sale
$639,000
DeedBook 9857, Page 249

Property Built

Built

Year Built: 1900