Skip to content

79 Kearney Ave.

Jersey City, NJ 07305

Last Sale Date
Jan 29, 2024

Property Information

Block22502
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page225

Building Details

Building Class---
Description1S-F-CHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$112,000
18%
Improvement Value:$525,400
82%
Total Assessment$637,400

Sale
$0