Skip to content

70 Claremont AvenueJersey City, NJ 04409

Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 14, 2059

Property Information

Block22701
Lot28
QualifierX
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page227

Assessment

Land Value:$356,000
5%
Improvement Value:$7,022,000
95%
Total Assessment$7,378,000

Sale
$1
DeedBook 2795, Page 371