Skip to content

10 Bostwick Ave.Jersey City, NJ 07305

Vacant Land

Last Sale Price
$40,000
Last Sale Date
Sep 30, 1987

Property Information

Block23203
Lot44
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page232

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,332
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$245,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,771-0.6%
2024$1,782-26.4%
2023$2,422-0.4%
2022$2,431+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$40,000
DeedBook 3809, Page 234