Skip to content

185 Theodore Conrad Dr.Jersey City, NJ 07305

Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block24304
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page243

Building Details

Building Class---
Description2&1S-FACILITY
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage14.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,840,000
71%
Improvement Value:$9,056,400
29%
Total Assessment$30,896,400

Sale
$0