Skip to content

110 Warner Ave.

Jersey City, NJ 07305

Built 1912

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 28, 2015

Property Information

Block26404
Lot34
QualifierC0203
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page264

Building Details

Building ClassC0667
Description3S-B-D-9U-H(1)
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage667
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
36%
Improvement Value:$71,100
64%
Total Assessment$111,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,481-0.6%
2024$2,496+40.1%
2023$1,782-0.4%
2022$1,789+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1912