Skip to content

92 Grieco DriveJersey City, NJ 07305

Built 1995

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 30, 2002

Property Information

Block26801
Lot79
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page268

Building Details

Building Class---
Description2S-F-D-2U-H-G2
Dwellings2
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,400
27%
Improvement Value:$233,400
73%
Total Assessment$321,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,186-0.6%
2024$7,231+40.1%
2023$5,162-0.4%
2022$5,181+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1995