Skip to content

110 Seaview Ave.Jersey City, NJ 07305

Vacant Land

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Sep 4, 2020

Property Information

Block29301
Lot25
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page293

Assessment

Land Value:$88,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$88,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,972-0.6%
2024$1,984+40.1%
2023$1,416-0.4%
2022$1,422+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

DeedBook 9512, Page 960NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded10/6/2020