Skip to content

123 Ocean Ave.Jersey City, NJ 07305

Commercial

Last Sale Price
$3,000
Last Sale Date
Apr 21, 1971

Property Information

Block29303
Lot21
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page293

Assessment

Land Value:$75,000
93%
Improvement Value:$6,000
7%
Total Assessment$81,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,809-0.6%
2024$1,820
Property History

Property Sale

Sale
$3,000
DeedBook 3134, Page 913