Skip to content

203 Zabriskie St.Jersey City, NJ 07307

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 12, 2003

Property Information

Block3303
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class---
Description2S-F-D-2U-H-G1
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,900
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,000
42%
Improvement Value:$264,100
58%
Total Assessment$454,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,140-0.6%
2024$10,204+40.1%
2023$7,284-0.4%
2022$7,311+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964