Skip to content

3367 Kennedy Blvd.Jersey City, NJ 07307

Built 0001
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 29, 1999

Property Information

Block3406
Lot21
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page34

Building Details

Building Class---
Description2S-BT-1U-O-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,400
27%
Improvement Value:$354,500
73%
Total Assessment$484,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,828-0.6%
2024$10,896+40.1%
2023$7,778-0.4%
2022$7,807+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 0001