Skip to content

339 Palisade Ave.(Unit C0002)Jersey City, NJ

Built 2022

Owner
---
Last Sale Price
$875,000
Last Sale Date
Nov 1, 2023

Property Information

Block4504
Lot30
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page45

Building Details

Building Class---
Description4S-B+F-4U-CONDO
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$211,600
28%
Improvement Value:$545,700
72%
Total Assessment$757,300

Sale
$875,000
DeedBook 9791, Page 303

Property Built

Built

Year Built: 2022