Skip to content

95 Fleet St.Jersey City, NJ 07306

Commercial

Last Sale Price
$94,500
Last Sale Date
Aug 29, 2007

Property Information

Block5701
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page57

Assessment

Land Value:$92,900
96%
Improvement Value:$4,300
4%
Total Assessment$97,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,170-0.6%
2024$2,184+40.1%
2023$1,559-0.4%
2022$1,565+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$94,500
DeedBook 8455, Page 265