Skip to content

446 Hoboken Ave.(Rear)Jersey City, NJ 07306

Last Sale Date
Jan 16, 2020

Property Information

Block6701
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page67

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$297,800
99%
Improvement Value:$1,500
1%
Total Assessment$299,300

Sale
$0