Skip to content

212 Fifteenth St.(Unit C0004)Jersey City, NJ

Built 1880

Owner
---
Last Sale Price
$1,150,000
Last Sale Date
Jan 19, 2023

Property Information

Block7102
Lot10
QualifierC0004
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page71

Building Details

Building Class---
Description4S-F-7U-CONDO
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,200
16%
Improvement Value:$307,400
84%
Total Assessment$366,600

Sale
$1,150,000
DeedBook 9742, Page 804

Property Built

Built

Year Built: 1880