Skip to content

2-38 Journal SqJersey City, NJ 07306

Other Exempt
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 1, 2024

Property Information

Block9501
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page95

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMMON AREA
Dwellings---
ZoningC-1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2016$377,157-0.4%
2015$378,780+3.9%
2014$364,473+2.5%
2013$355,544
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$9,478,000

From:

To:

DeedBook 9015, Page 616Recorded1/5/2015