Skip to content

Newark & 7th StJersey City, NJ 07302

Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block9806
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page98

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$124,900
98%
Improvement Value:$2,600
2%
Total Assessment$127,500

Sale
$0