Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
330 Belleville TpkeKearny, NJ 07032
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 19, 2021
Property Information
Block128
Lot15
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM26
Building Details
Building Class---
Description1SBR
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,760
Acreage100.13
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$88,200
45%
Improvement Value:$109,700
55%
Total Assessment$197,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $21,185 | +1.3% |
| 2024 | $20,912 | +0.8% |
| 2023 | $20,750 | -0.0% |
| 2022 | $20,760 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.