Skip to content

619-621 Elm StKearny, NJ 07032

Commercial

Last Sale Price
$272,000
Last Sale Date
Nov 6, 1996

Property Information

Block158
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM31

Building Details

Building Class---
Description3SBR
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,200
29%
Improvement Value:$144,800
71%
Total Assessment$204,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,838+1.3%
2024$21,557+0.8%
2023$21,389-0.0%
2022$21,400-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$272,000
DeedBook 5068, Page 335