Skip to content

21-25 O'Brien RoadKearny, NJ 07032

Built 1920
Industrial

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Nov 26, 2002

Property Information

Block151
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page55

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.85

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,100
40%
Improvement Value:$80,500
60%
Total Assessment$134,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,409+1.3%
2024$14,223+0.8%
2023$14,113-0.0%
2022$14,120-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000

From:

To:

DeedBook 7004, Page 66NU CodeEstate / executor (10)Recorded1/7/2003

Property Built

Built

Year Built: 1920