Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
19-23 Mc Whirter RdKearny, NJ 07032
Industrial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 6, 2006
Property Information
Block150
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page55
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.32
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$51,200
33%
Improvement Value:$102,300
67%
Total Assessment$153,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $16,432 | +1.3% |
| 2024 | $16,220 | +0.8% |
| 2023 | $16,094 | -0.0% |
| 2022 | $16,102 | -0.5% |
Property History
No events match the selected filters.