Skip to content

632 Kearny AveKearny, NJ 07032

Vacant Land

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Apr 2, 2002

Property Information

Block182
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM35

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningC3
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,884+1.3%
2024$1,860+0.8%
2023$1,845-0.0%
2022$1,846-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 5979, Page 89