Skip to content

38-48 Stover AveKearny, NJ 07032

Last Sale Date
Jun 11, 2008

Property Information

Block215
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM41

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.52

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$41,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,453+1.3%
2024$4,396+0.8%
2023$4,362-0.0%
2022$4,364-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0