Skip to content

132 Wilson AveKearny, NJ 07032

Last Sale Date
Jan 20, 2016

Property Information

Block258
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page47

Building Details

Building Class---
Description3SF
Dwellings6
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,800
39%
Improvement Value:$96,800
61%
Total Assessment$157,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,871+1.3%
2024$16,654+0.8%
2023$16,524-0.0%
2022$16,532-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0