Skip to content

34-40 Patterson StKearny, NJ 07032

Last Sale Date
Jun 11, 2008

Property Information

Block25
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page22

Building Details

Building Class---
Description2SFR
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,400
48%
Improvement Value:$88,000
52%
Total Assessment$170,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,241+1.3%
2024$18,006+0.8%
2023$17,866-0.0%
2022$17,875-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0