Skip to content

226 Hoyt StKearny, NJ 07032

Built 1935

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 24, 2024

Property Information

Block265
Lot7.02
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage1,513
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,100
23%
Improvement Value:$63,900
77%
Total Assessment$83,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,635+1.3%
2024$8,521+0.8%
2023$8,453-0.0%
2022$8,457-0.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1935