Skip to content

Meadows(Unit HM)Kearny, NJ 07032

Last Sale Date
Feb 10, 2015

Property Information

Block285
Lot9
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageMM1

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,600
93%
Improvement Value:$9,000
7%
Total Assessment$128,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,767+1.3%
2024$13,589+0.8%
2023$13,484-0.0%
2022$13,490-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0