Skip to content

948 Belleville TpkeKearny, NJ 07032

Last Sale Date
Mar 4, 2020

Property Information

Block287
Lot29
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageMM9

Building Details

Building Class---
Description1SB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage36.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$175,000
70%
Improvement Value:$75,000
30%
Total Assessment$250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,763+1.3%
2024$26,418+0.8%
2023$26,213-53.8%
2022$56,677-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0