Skip to content

Meadows(Unit HM)Kearny, NJ 07032

Last Sale Date
Jul 3, 2000

Property Information

Block287
Lot81
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityKearny Town
Tax Map PageM8

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage8.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$468,200
63%
Improvement Value:$274,800
37%
Total Assessment$743,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$79,538-4.5%
2024$83,268-5.0%
2023$87,686-0.0%
2022$87,728-0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5658, Page 29